about
gallery
contact
gallery
gallery
 

נוער

דף הבית >> וועדות >> נוער
מבנה הוועדה
אדווה זיידמן- יו"ר ועדת נוער- בני עקיבא
רונית מינרבי- תחום אחריות: נוער בנות וליווי רכזת הנוער.
ארז שהם- תחום אחריות: נוער בנים וליווי רכז הנוער.
ורד שלמן- ראש תחום בני עקיבא וליווי הקומונרית.
משה ועקנין- תחום אחריות: בני עקיבא -פניות הורים,
מלכה גנץ- תחום אחריות: בני עקיבא- גרעין וח"ב. 
אופיר עגיב- תחום אחריות: ח"ג
ירון יהושע- תחום אחריות: מבנים- סניף ומעדונים, ריכוז פרוייקט הורות.
יעל זיון- תחום אחריות: משפחות מאמצות
 
תפקיד הוועדה הוא לרכז את כל הקשור לנוער בישוב, ולהוות צוות חשיבה בענייני נוער ובני עקיבא.
 
מטרות הוועדה:
-          חיזוק הקשר עם הנוער ויצירת רצף בין דורי.
-          דאגה לצרכי הנוער וקידום הנוער והעצמתו.
-          שותפות בבניית תוכנית חינוכית, תורנית וחוויתית בקרב נוער בנות, נוער בנים וסניף בני עקיבא.
-          יצירת קשר וליווי המשפחות המאמצות.
-          מתן מענה לקשיים או מצוקות אשר מתעוררים בשטח.
-          מתן הדרכה, יעוץ והכוונה של הגורמים העובדים עם הנוער ועם בני עקיבא.
-          קידום מבנים – מועדוני נוער, סניפים, מבנים זמניים, שיפוץ ותכנון של מבני קבע.
-          קיום סדנאות הורים וסדנאות לנוער.
-          יצירת שיתופי פעולה עם גורמי פנים נוספים כגון: חברי ועד מקומי, רב, רכזת קהילה וגורמי חוץ כגון מועצה אזורית, מתנ"ס שומרון.
 
מפעילות הוועדה בחודשים האחרונים:
 
מבנה הסניף
לקראת ההערכות לחודש ארגון, עסקה הוועדה במציאת מענה הולם למיקום הסניף. העיקרון אשר התווה את דרכנו הוא מיקום הסניף במרכז הישוב מתוך ההכרה כי ילדינו ונערינו הם מרכז הישוב ועתיד הישוב. עם זאת, היה לנו חשוב למקם את הסניף בין שכונות על מנת למזער רעשים לתושבי היישוב.
בשעה טובה ומוצלחת ואודות לדחיפה של ירון יהושע ומערבותם של הוועד המקומי, חנניה וגדי  הועתקו מבני הסניף לאזור מועדון החוגים, עוד בתחילתו של חודש ארגון. כאשר מצד אחד ממוקם סניף בנות, באמצע מועדון החוגים ומצדו השני ממוקם סניף בנים. לרשות כל סניף עומדים שני קראוונים אשר נותנים מענה ל-6 שבטים ורחבה עבור פעילות חוץ.
מבני הסניף חוברו לחשמל ומים אך ישנה עוד עבודה רבה בשיפוץ המבנים ובגידור המתחם ואנו פועלים ללא לאות על מנת לקדם נושאים אלו. 
 
בטיחות
יודעים אנו כי המיקום הנוכחי של הסניף, בין שכונות וסמוך לשכונות מתהוות, מעמיד בפנינו ובפני חניכי הסניף אתגרים לא פשוטים בניהם הדאגה לבטיחותם ולשלומם של ילדינו. בהקשר זה פנינו לקבלנים, לנהגי המשאיות ולעובדים בבקשה לנהוג בזהירות באזור הסניף, ובמקביל מלכה הקומונרית התבקשה לרענן את כללי ונהלי הבטיחות והזהירות מול צוות ההדרכה.
על מנת להשלים מהלך זה נבקש את מעורבות ההורים באופן הבא: אנו מבקשים לנהוג במשנה זהירות באזור הסניף, להאט את מהירות הנסיעה, ובעיקר לחזור ולהבהיר לילדינו כי הפעילות היא במתחם הסניף בלבד לא בכביש, לא בכיכר ולא בהר ממול.
 
משפחות מאמצות
נערך מפגש מרגש ומעמיק עם המשפחות המאמצות בהדרכתה של נעמי לוי אשר מלווה פרויקט זה מטעם המועצה. זהו מפגש ראשון מתוך סדרה של מפגשים אשר נועדו להעצים תפקיד מהותי זה. יישר כח למשפחות המאמצות על תרומתם לאורך השנה ועל השתתפותם במפגש.
 
חיזוק הקשר עם הנוער
אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק הקשר הישיר עם הנוער ועל כן אנו מתיעדים בתקופה הקרובה להיפגש עם כל שכבות הגיל בנוער, לשיח משותף חופשי ובאווירה נעימה. עד כה נפגשנו עם צוות ההדרכה ועם כיתה ח' וט'.
 
בניית מודל עבודה בוועדה
הוחלט כי כאשר יעלו לדיון נושאים הנוגעים באופן ישיר לנוער או לבנ"ע יוזמנו לדיון נציגי צוות הדרכה ונציגי מועצת נוער בנים ובנות ואף נציג המשפחה מאמצת בנוסף לרכזי הנוער ולקומונרית, על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית מהשטח וליצירת שיח שיתופי המוביל לקבלת החלטות מיטביות. 
 
בניית תוכנית עבודה שנתית
הוגשה  לוועד תוכנית עבודה שנתית של נוער בנות נוער בנים ובנ"ע לשנה הנוכחית. התוכנית נבנתה ע"י רכזי הנוער והקומונרית תוך ליווי של חברי הוועדה ותוך הכוונה לפעילות משותפת של רכזי הנוער והסניף.
 
 
 
 
קידום נושאים הקשור לנוער מול הוועד
 
במפגשנו האחרון עם הוועד המקומי הצגנו את פעילות הוועדה ואת הנושאים העומדים על סדר היום. בנוסף הגשנו הצעות לקידום הנושאים הבאים: תקציב שנתי, הון אנושי ומבנים זמניים וקבועים.
 
 
פניות הורים
ברצוננו לעדכן לגבי נוהל פניות הורים לוועדת נוער. על פי חולקה מחודשת של תפקידים בין חברי הוועדה, הורים אשר מעוניינים לעדכן, לבקש, להציע ולהאיר מוזמנים לפנות אל בעלי התפקידים הרלוונטיים באופן הבא:
 
בני עקיבא, פניות הוריםמשה ועקנין       פלא': 050-8767031         moshevm@walla.com
         נוער בנים-                 ארז שוהם         פלא': 052-4767171  erez.shoham1@gmail.com                  
         נוער בנות-                רונית מינרבי      פלא: 0546791769 
 
חשוב לציין כי הכתובת הראשונה להורים הם הקומונרית ורכזי הנוער, במידת הצורך אנו כוועדה נמשיך להוות גורם מלווה ומקשר בין הישוב לבין הסניף והנוער.
 
בברכה,
ועדת נוער- בני עקיבא


לייבסיטי - בניית אתרים