about
gallery
contact
gallery
gallery
 

פרויקטים

דף הבית >> קהילה >> פרויקטים
בית הספר ברבבה
 
על מנת לחבר למהלך גם את מי שלא נכח במפגש ביום חמישי בערב, להלן עדכון:
 
ביום חמישי האחרון קיימנו מפגש לצורך דיון בתוצאות הסקר היישובי וכן להיערך לפעילות ההמשך של הקמת בית הספר. שוב הייתה הפתעה חיובית כאשר הגיעו  למפגש למעלה משמונים מתושבי היישוב, דבר שמעיד שוב על החשיבות הרבה בה כולנו רואים את עניין הקמת בית הספר.
 
במהלך המפגש ערכנו סקירה לגבי הפעילות עד כה:
 
1. עדכנו כי האתר הזמני שהוקצה לטובת בית הספר הוא אתר הקרוואנים הצמוד לאולפנה במיקומה הנוכחי. אמנם כעת אתר הקרוואנים מאוכלס ע"י כיתות של האולפנה, אולם מרגע שהאולפנה תקבל את השלב הנוסף בבניית האולפנה שאמור להסתיים בשבועות הקרובים, היא תפנה לטובתנו את אתר הקרוואנים. לאחר שנקבל את האתר יהיה צורך בפעילות רבה מול המזכירות/המועצה/משרד החינוך על מנת שהוא יהפוך לכזה שבנוי לכיתות נמוכות בבית ספר. יש צורך בהקמת מתקני משחקים, מגרש למשחקים, חדר מורים, חדר מנהל ועוד.
 
2. אתר הקבע של בית הספר יהיה המקום בו שכנה האולפנה בעבר, למי שלא יודע זהו המגרש הצמוד לאמפי. כאן אנחנו נמצאים בשלב של תכנון הקרקע אותו מבצעת עבור היישוב והמועצה רחל ולדן. לאחר תכנון הקרקע יהיה צורך בקבלת אישורים, תכנון וכו'. לאחר מכן משרד החינוך (שכבר נתן אישור עקרוני למגרש שהוקצה) יאשר למועצה תקציב לצורך ההקמה והמועצה תבנה. על מנת לקצר ככל האפשר את תקופת השהייה של בית הספר באתר הזמני אנחנו מנסים לייצר לחץ על כל הגורמים כדי שיזרזו את העניין.
 
3. ועדת איתור לבחירת מנהל/ת לבית הספר. הועדה הוקמה ע"י המזכירות וחבריה הם לאה שיוביץ (ועדת  חינוך), יהל גיאת (מזכירות), מנחם לב (צוות הקמה), ראובן גור אריה (סגן ראש מועצה), וגור רוזנבלט (צוות הקמה).
 
במהלך הערב הצגנו את תוצאות הסקר ממנו עלה כי מבחינת אופיו של בית הספר הרוב לא רוצים תלמוד תורה וגם לא ממ"ד רגיל, אלא ממ"ד תורני. כמו כן מתברר כי הרוב רוצים שבית הספר ייפתח במתכונת רחבה יותר מכיתות א' בלבד. התברר עוד כי הרוב רוצים בבית ספר שייתן מענה לא רק לבנים אלא גם לבנות והרוב גם מוכנים לשלם עבור תוספת שעות (תוצאות הסקר המפורטות פורסמו גם ברבבת שלום).
 
בדיון שהתקיים ביום חמישי דובר על הצורך ביצירת החזון של בית הספר. במסגרת חזון זה נעלה על הכתב מהו בית הספר האידיאלי בו אנו שואפים שילדינו יתחנכו, מהם מטרותיו, דרכי החינוך שלו, האידיאלים שאליהם הוא יחנך, וגם שאלות מעשיות כמו צורת ההפרדה (הדרה ?) בין בנות לבנים, יחס לימודי קודש לעומת לימודי חול, ועוד שאלות שבהן מתחבטים בכל מוסדות החינוך הדתי.
 
לאור תוצאות הסקר אנו עוברים כעת לפעולה מעשית בארבעה כיוונים במקביל:

  1. צוות האתר הזמני – שיעסוק בפעילות מעשית מול הגורמים השונים על מנת שהאתר הזמני יהיה הטוב ביותר שניתן להציע במסגרת זמנית. הניסיון שלו מגני הילדים של היישוב מלמד שהמעורבות שלנו, גם בנושא שהוא לכאורה באחריות מוחלטת של המועצה, מניבה פירות. לצורך צוות זה יש צורך באנשי מעשה, שמסוגלים ללחוץ, להתעקש,  לנדנד וכו'. בראש הצוות יעמוד ראובן גור אריה.
  2. צוות אתר הקבע – שיעסוק בקביעת הצרכים שלנו לגבי אתר הקבע, פיתרון בעיות וזירוז התקדמות מטול גורמים שונים כמו מחלקת הנדסה במועצה, מינהל אזרחי משרד החינוך וכו'. גם כאן יש צורך באנשי מעשה, וגם בנציגות של תושבי השכונה בה יוקם בית הספר (הררי קדם), על מנת שתכנון בית הספר יהיה כזה שגם לא יפגע בשלוותם של המתגוררים לידו. בראש הצוות יעמוד גדעון גולדיס.  
  3. צוות החזון – צוות זה יהי הגדול ביותר והוא יעסוק כאמור בשאלות הליבה של אופיו של בית הספר. צוות זה יתחלק לצוותי  משנה של נושאים ייחודיים לבנים, נושאים ייחודיים לבנות, נושאים חינוכיים עקרוניים ועוד. רב היישוב לקח על עצמו להיות הסמכות הרוחנית של הצוות, ומי שירכז אותו יהיה גור רוזנבלט.
  4. צוות בחירת המנהל שיתחיל לפרסם על מנת לבחור מועמד. כמובן שכל מועמד שנבחו יישאר בגדר מועמד מכיוון שבמדינת ישראל משרד החינוך הוא זה שבוחר מנהלי בתי ספר, אבל ניתן להניח שאם אנחנו נבחר מישהו בסופו של דבר לא יהיו לכך התנגדויות.
 
כעת אנחנו צריכים מועמדים לכל הצוותים הללו. יש כאן עבודה רבה וצוות ההקמה המצומצם ששפעל עד עכשיו לא יכול לעשות אותה לבדו. ישנה רשימה של כעשרים וחמישה איש שכבר נרשמו בערב עצמו, הם לא צריכים לפנות שוב. כל מי שרוצה להתנדב בנוסף מוזמן לפנות במייל בלבד למייל של בית הספר ברבבה revavaschool@gmail.com .
 
בברכה
צוות ההקמה
בית הספר ברבבה


לייבסיטי - בניית אתרים